DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 07.05.2024 19:48:17 

Vítejte na stránkách Podkrkonošské smečky

Brita pes mého srdce

  

Brita pes mého srdce... přesně takhle bych definovala moji úžasnou holčičku.
 

 

 

 

                                                                                               Mezinárodní závody ve Vídni

 • DOGDANCING
Tento sport jsem poprvé uviděla na Voříškiádě v Hranicích na Moravě.Ukázky předváděly Martina Satinová s tervíkem Aličkou (dnes moje kamarádka) a Gábina Brzobohatá s kříženkou Nely(dnes taktéž moje kamarádka).Tancem jsem byla naprosto unešená a okamžitě mě nadchl.Říkala jsem si,že bych tanec také mohla s Brituškou zkusit i přesto,že v té době bylo Britušce 6 let.Rozhodla jsem se tanec zkusit a Britušku okamžitě začal bavit.A během pár měsíců se naučila mnoho prvků.V roce 2005 jsme začaly závodit a Brituška se začala umisťovat na předních místech a porážela i velmi zkušené týmy.Jakých úspěchů jsme dosáhly si můžete přečíst v rubrice Naše úspěchy.Dnes je z Britušky špičkový dogdancingový pes,tanec nás obě moc baví a doufám,že nám bude přinášet radost i nadále.
 Na naše videa se můžete podívat zde - dogdancing předváděčka na gymplu (Brita 10,5let) 
A zde naše vítězná sestava z mezinárodních závodů v Budapešti (Brita 11,5let)
 

 

 

 

 

 

 

Ukázka dogdancingu v podání Britušky na voříškiádě v Poděbradech

 

 

      


   

 

 • AGILITY  
Agility jsme začaly běhat v Brituščiných 9letech.A závodit jsme začaly o rok později. Proto jsme nastoupily do třídy veteránů,kde slavíme nemalé úspěchy. Brituška se během pár měsíců naučila všechny překážky agility a už jsme spolu absolvovaly několik závodů a soustředění. Akorát na domácím parkuru je mnohem rychlejší. Ale i tak běhá rychle a čistě a myslím, že ji agility baví.
    Top 1O aneb kam nejraději jezdíme na závody  a proč...
 • Mladá Boleslav- Pohodová atmosféra,krásné prostředí výstaviště,super lidičky,známé tváře,bezproblémové parkování,skvělá organizace,kantýna s teplým jídlem to jsou naše oblíbené závody v nedaleké Mladé Boleslavi. Na závodech se projdeme a pokecáme s kámoškou Káťou od bíglic a po závodech se většinou navečeříme v mekáči. Moc ráda sem jezdím a vždy se na závody těším.
 • Jičín- Závody na jičínském cvičáku máme opravdu za humny. Kdysi jsem sem jezdila s holkama trénovat, takže se vždy těším na známé tváře. Parkování bývá trošičku problém,nerovný terén cvičáku není také ideální. Ale za to krásné venčení podel potůčku, příjemní organizátoři,celková atmosféra a výborné bramboráčky. Závodníci určitě oceňují několik volných odkládacích kotců. A téměř vždy se vyvede počasí,což svědčí o tom,že jičínští mají nahoře protekci:-) jezdíme sem moc rádi.
 • Rýzmburk- Tak tyto závody jsou moje srdeční záležitost.Naprosto pohodové závody,které provází okouzlující atmosféra. Nevím proč,ale pokaždé mě tu kdosi nabije pozitivní energií, která mi vydrží několik dní. Domácí závody se konají nedaleko magického Babiččina údolí,do kterého se téměř vždy po závodech vydáme.Při závodech si odskočíme zarelaxovat do rýzmburského altánu,kde Babička potkala paní kněžnu.Ceny jsou také moc pěkné a organizátoři velmi milí.Brituška se zde také cítí moc dobře.Akorát v kantýně by mohli mít něco pro vegetariány:-D
 • Havlovice- Nádherné prostředí havlovického sportovního areálu,skvělé zázemí,profesionální organizace..no,co víc dodat.Pesani běhají na luxusním povrchu,Irča úžasně komentuje jednotlivé běhy a celková atmosféra je velmi příjemná.Bezstresové parkování a venčení.Kantýna,kde i vegetarián si přijde na své.Šumění řeky Úpice,které dodává neopakovatelnou atmosféru.Do Havlovic se vždy budeme rádi vracet.
 • Turnov-V romantickém místě u řeky Jizery a hospody Zrcadlové kozy, která je proslulá legendou o ješitné koze se konají závody.Také sem se moc těšíme.Z domova to sem máme pár minut autem.Holky si smočí chlupy v řece a já si zajdu na oběd do hospůdky,kde mi pokaždé moc chutná.Prostředí je velice antidepresivní a organizátoři velmi ochotní.Závody jsou takové komorní,takže jsou ideální pro začínající týmy.
 • Dvůr Králové nad Labem-Pěkné prostředí,možnost pohodového venčení,zázemí v podobě nádherné klubovny a výborný povrch.To jsou důvody proč i sem jezdíme moc rádi.Navíc tyto závody byly první na které jsem vzala tentkrát dvouměsíční Angii.Ráda si zde pokecám s MVDr.Martinou Taslerovou, která je také hrdou majitelkou kelpie.Konkrétně Kley,která je sestřenicí naší Angie.
 • Hradec Králové-Areál malšovické jízdárny je přímo ideální pro pořádání závodů.Prostor na venčení,dobroty v kantýně a super organizace.Mám to tady opravdu moc ráda a cítím se zde opravdu příjemně. Organizátoři jsou velmi pohodoví a vždy je zde s kým drbat:-)) Brituška se zde také cítí uvolněně a vždy se zde válí na zádech.Osobně mám raději,když se závody konají u tribun,protože se ráda dívám na věci se shora:-D A také je zde více místa a prostoru. Po závodech se vždy koná pozdní večeře v mekáči nebo KFC.
 • Lysá nad Labem-Každému vřele doporučuji.Parkování v pohodě,přátelská atmosféra,mňamky v kantýně.Prostředí cvičáku je velmi pěkné.A osobně byl pro mě největší zážitek procházka na nedaleké dostihové závodiště.Takže si holky zaběhaly a prohnaly srnku na oválné dráze a zapózovaly mi ve startovních boxech:-) Také toto místo má svoji jedinečnou atmosféru. Moc rádi si opět přijedeme zazávodit do dostihového městečka.
 •  Vysoké Mýto- Závodní atmosféru trochu skazilo deštivé a studené počasí. Parkování je v pohodě pouze v případě, že přijedete mezi prvními. V kantýně mě trochu zklamal toast, který byljen obyčejný rohlík. Na druhou stranu je cvičiště prostorné s rovným povrchem a okolí je pro venčení výborné. Pole a louky. Ceny byly bezkonkurenčně nejlepší a tolik cen jsem opravdu ještě nikdy a nikde neviděla. Organizátoři jsou milí a ochotní kdykoliv s čímkoliv poradit. Vyhlášení probíhalo za přítomnosti slunečních paprsků a těším se, až někdy příště zažiju závody provázené sluncem.
 • Nymburk- Hasičské hřiště se mi od prvního okamžiku moc líbilo.Zaparkovala jsem si hezky bez stresu a ještě bylo kolem mě plno volných míst. Parkury se běhaly hezky na rovince. Venčení podél řeky Labe. Organizátoři opravdu moc milí a vstřícní lidé. Ceny pěkné a nápadité. Akorát jediné co mohu vytknout byla nepřítomnost vegetariánských jídel v kantýn. Ale věřím, že se to do příště změní:-)
       

 

 

 
 
 • SPORTOVNÍ VÝCVIK
Sportovímu výcviku se věnuji s Brituškou od jejích šesti měsíců. Začínaly jsme poslušností a poté jsem zjistila, že Britušku baví obrany i stopy.Brituška je precizní stopařka,razantní obranářka,ale poslušnost jí baví omezenou dobu.Složily jsme spolu několik zkoušek z výkonu a vzhledem k Britěnýmu věku se pokusíme složit FPr1 a ZPS1.